Opublikowano:

Jak się odpowiednio przygotować do ciąży?

Już od dłuższego czasu planowaliśmy z mężem powiększenie rodziny. Dlatego też już kilka miesięcy temu, zmieniłam swoje nawyki żywieniowe. Staram się teraz jeść inaczej niż przed planowaniem dziecka. Wyeliminowałam całkowicie jakikolwiek alkohol, niezdrowe przekąski i słodycze. Na tą chwilę jadam zdecydowanie więcej owoców i piję też soki wyciskane w domu.

Przed zajściem w ciążę starałam też zacząć bardziej dbać o ciało. Zapisałam się na pilates, żeby trochę wzmocnić swoje mięśnie, które prze najbliższych kilka miesięcy do porodu będą bardzo eksploatowane, a także już po porodzie będę potrzebowała dużo siły na zajęcie się maluszkiem.

Stwierdziłam też, że warto zająć się skórą, ponieważ wiadomo, że przez te 9 miesięcy będzie się ona mocno naciągała, więc żeby maksymalnie zminimalizować ryzyko powstania rozstępów już dużo przed zajściem w ciążę zaczęłam regularnie korzystać z różnych balsamów. Oczywiście zrobiłam też podstawowe badania, żeby mieć pewność, że z moim organizmem wszystko jest w porządku. A Wy jak się przygotowywałyście do tego cudownego okresu w Waszym życiu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *