Opublikowano:

Parę przydatnych gadżetów edukacyjnych dla dzieci, o których mogłaś nie mieć pojęcia

technika w edukacji

Był taki krótki czas, kiedy to wydawało mi się, że postęp cywilizacyjny się zatrzymał. W tej chwili już mamy pewność, że nie jest to prawdą. Coraz to nowe odkrycia, globalna dostępność smartfonów, liczne gadżety, o jakich nam się w przeszłości nie śniło. Jednak zamiast pisać tu o rzeczach oczywistych, opiszę Wam parę wartościowych urządzeń, o jakich istnieniu albo pojedynczych funkcjach pewnie nie mieliście pojęcia.

Lego Mindstorms EV3

Któż spośród nas nie uwielbiał zabawiać się zestawami lego? Na nieszczęście w moim dzieciństwie oferta w naszym państwie nie była wciąż do tego stopnia rozwinięta, natomiast bardziej wypasione kolekcje były poza zasięgiem pieniężnym rodziny. Lego nadal są kosztowne, ale zarobki mieszkańców naszego państwa wyższe. A i pojawiło się wiele nowatorskich opcji, do kupienia są świetne zestawy edukacyjne. Na uwagę zasługują chociażby Lego Mindstorms EV3. Klocki te przeznaczone są dla uczniów, którzy mają predyspozycje technologiczne oraz lubią scalać przyjemności z edukacją. Sprawdzą się w szkole, lecz także są w stanie posłużyć za świetny upominek. Dla młodszych dzieci przeznaczona jest natomiast kolekcja Lego WeDo. Pozwala poprawniej zrozumieć świat i zobowiązuje do kreatywnego rozumowania. No i jak – dam głowę, iż nie mieliście pojęcia o tychże gadżetach 😉

Tablice oraz monitory multimedialne

tablica multimedialna w klasie
Tablice multimedialne to przyszłość szkolnictwa

To też jedno z moich ostatnich odkryć. Czas edukacji kojarzy mi się z przyjemnymi przerwami oraz w dużej części nudnymi zajęciami, jakie z reguły prowadzone były z wykorzystaniem tablicy i kredy. Wydarzeniem był eksperyment na fizyce czy też lekcja w sali informatycznej. Wychodzi na to, że XXI wiek wyzwolił rewolucję też w tym zakresie. Ekrany interaktywne obsługiwane są z wykorzystaniem dotyku, na ogół można je połączyć z laptopem, a także można na nich malować specjalnymi rysikami. Tablica multimedialna sprawia, że lekcja w szkole już nigdy nie musi być nieciekawa, jak również pozwala skupić uwagę dzieci, jakie przyzwyczajone są wszakże do komputerów oraz odbierania wielu bodźców jednocześnie. Tablice multimedialne sprzedawane są często w zestawie z projektorem, natomiast monitory mają niekiedy wbudowany komputer, co jeszcze bardziej usprawnia pracę.

Wirtualna rzeczywistość

Pokoje Zagadek, laser tag lub paintball są w naszym kraju coraz to powszechniejsze i zapewne każdy spośród Was chociaż w jednej spośród tych gier uczestniczył. Ostatnimi czasy jednak zaistniała w mojej okolicy nowa forma rozrywki opierająca się na virtual reality. Na czym to polega? Sprawa prosta – zbieramy grupę przyjaciół, uiszczamy niezbyt wygórowaną stawkę i przez 30 minut naparzamy wspólnie do zombie broniąc fabryki przed ich natarciem. Zabawa znakomita oraz wrażenie, iż jednego dnia urzeczywistniły się marzenia z dzieciństwa, a obrazy fantasy stały się prawdą. Poszukajcie, może u Was w miasteczku, też istnieje coś takiego. Aż czekać, jak wirtualna rzeczywistość będzie wykorzystywana też w edukacji.

Jeśli znacie jakieś inne prekursorskie rozwiązania, które można wyeksploatować w szkolnictwie, albo po prostu dla zwykłej przyjemności – podzielcie się na maila.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *