Opublikowano:

Ciepły domek

ciepły domek

Nieuchronnie nadchodzi okres szarych, zimowych dni. Za każdym razem wtenczas powraca w mediach problem ogrzewania. Czasem w kontekście ekologii, kiedy indziej a propos bezpieczeństwa. Powinno się rozmyślać o jednym oraz drugim, jak i – zwyczajnie o naszym dobrym samopoczuciu.

domek w szalikuNagrzewanie w mieszkaniu to nadzwyczaj istotna sprawa. Oddziałuje na nasz komfort, poczucie bezpieczeństwa jak i samopoczucie. Można by pomyśleć, iż wszelakie kominki, w których pali się byle czym, odeszły aktualnie do lamusa, jednak rzeczywistość pokazuje, iż w licznych miejscach naszego kraju nadal korzysta się z takowych rozwiązań. Wydaje się to nie tylko niezdrowe, ale także niezbyt ekologiczne, a w niektórych przypadkach – ryzykowne dla życia.

Ogrzewanie gazowe dla dużej ilości ludzi wydaje się jedynym wyborem, jednakowoż w istocie wyjście to posiada multum wad. Przede wszystkim – piece gazowe uwielbiają się uszkadzać. Po drugie – istnieje niebezpieczeństwo zaczadzenia się – przy takim rozwiązaniu wypada mieć zainstalowane dodatkowe czujniki. Po trzecie na koniec – ocieplanie gazowe wydaje się nadzwyczaj kosztowne. Latem czy wiosną tego tak nie zauważamy. Ale jak nadpłynie zima i opłaty za gaz przekroczą 1000 złotych – zaczyna to być niepokojące.

ciepełko przy kominkuIstnieją również pozostałe rozwiązania, tak jak np. piec nadmuchowy – sprzęt ów jednakże służy raczej do ogrzewania modułów magazynowo-produkcyjnych czy też zakładów. Właściwie nie wykorzystuje się go w willach. Należałoby jednakże mieć na uwadze fakt, iż takowe rzeczy są osiągalne, sprawdzają się od dawna oraz przez cały czas są usprawniane przez producentów. Jakkolwiek rozwiązanie to wydaje się wyraźnie oldschoolowe, w istocie odpowiada wszelkim dzisiejszym standardom – zarówno jeśli chodzi o ergonomię, jak i bezpieczeństwo. Tego typu piec zamówić można oddzielnie bądź w zespole ze sterownikiem. Nie ma potrzeby nawet wychodzić z domu. Piece, a także wszelkie pozostałe urządzenia budowlane, można kupić zdalnie. Funkcjonuje parę sklepów webowych specjalizujących się w takowym asortymencie. Należałoby rozeznać się w ofercie.

Jeżeli wynajmowanie kilku rozmaitych mieszkań czegokolwiek mnie nauczyło, to że nie ma nic lepszego aniżeli ogrzewanie miejskie. Nie tylko wydaje się absolutnie bezpieczne oraz zawsze działa – ale również zapewnia wspaniałe możliwości regulacji poziomu ciepła przy równoczesnym ograniczeniu wydatków. Miłujesz ciepełko i chcesz mieć w budynku 26 stopni? Żaden problem – podkręć grzejnik, zaś opłata jest elementem czynszu. Co najwyżej dostaniesz niewielkie wyrównanie. A może preferujesz sytuację jak jest odrobinę chłodniej i wystarczy ci przeciętne 20 stopni? Wówczas – przy założeniu że rezydujesz w bloku mieszkalnym, jakoś w środku – praktycznie wcale nie musisz podkręcać ogrzewania. Zobacz też produkt, jakim jest drabina teleskopowa. Na pewno przyda się w każdym domu, również takim już urządzonym i cieplutkim 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *