Opublikowano:

Bezpieczne ferie – dla nas i naszych dzieci

Powoli zbliżają się wakacje zimowe, a co z tym związane, jeszcze więcej aut będzie się poruszało po drogach. Rodzice pracujący odpoczynek i wybierają się z rodziną na krótki urlop. Tego typu urlop to wspaniała odskocznia zarówno dla dzieciaków ale też dla rodziców, którzy mogą nieco wypocząć od codziennych zadań.

W tym terminie organizowanych jest też wiele wyjazdów szkolnych. Dzięki tej opcji osoby, którzy nie mogą pozwolić sobie na czas wolny w tym terminie, mogą wysłać swoje dzieci na wakacje z nauczycielem. W takowej sytuacji rodzice mogą odrobinę wypocząć od codziennych zadań a dzieci mogą się wybawić w towarzystwie kolegów.

Istotne jest zawsze to, żeby należycie się na to przyszykować. Musimy mieć pełne przekonanie, iż autobus, jaki będzie przewoził nasze dzieci jest właściwie przetestowany i przyszykowany. Nie może mieć żadnych wad, a kierowca musi mieć odpowiednie doświadczenie. Placówki, jakie organizują tego typu wyjazdy są bez wątpienia odpowiedzialne, za to, aby wszystko było dopilnowane i nie było żadnych niebezpieczeństw dla naszych dzieci.

bezpieczeństwo w ferieOdsyłanie dzieciaków na wakacje zimowe przygotowywane przez szkołę ma także ten plus, iż my nie musimy niczym się zajmować, gdyż to szkoła odpowiada za znalezienie hotelu, zorganizowanie transportu, oraz dodatkowo zorganizowanie rekreacji dla wszystkich dzieciaków, jakie zdecydują się na taki wyjazd. My jesteśmy zobligowani jedynie zapłacić za wyjazd jak i również zapakować wyprawkę dla naszej pociechy.

Odmiennie jest kiedy sami organizujemy wyjazd. W takim przypadku bez względu na to, czy będziemy jechać naszym niemieckim, lub francuskim samochodem (chociażby popularnym w naszym kraju peugeotem 206, czy też nie mniej popularnym renault megane – warto wiedzieć trochę o jego stanie technicznym i konserwacji) – także powinniśmy mieć pełne przekonanie, iż jest on w stu procentach działający jak i również niczym nas nie zaskoczy ulicy. Jest to bardzo ważne, bo nawet drobna przeszkoda jaką napotkamy na drodze, może sprawić, iż będziemy zdenerwowani przez pełny urlop oraz nie będzie nam on sprawiał żadnej radości, a przecież nie o to chodzi.

Najistotniejsze to pamiętać, iż niezależnie od tego jak zorganizujemy ferie naszej rodzinie, powinniśmy mieć pełne przekonanie, iż wycieczka, czy to naszym samochodem, czy też autobusem pozostanie bezpieczna dla całej rodziny.

dzieci w samochodzieBez wątpliwości ogromnie ważne jest to, by również pomimo wczasów strzec stanu naszych aut. Powinniśmy mieć pełne przekonanie, iż chociażby wyjazd na zakupy będzie dla nas bezpieczny. Warto zatem regularnie dbać o samochody, ponieważ łatwiej jest zapobiegać pewnym sytuacjom niż po pewnym czasie żałować, iż się tego nie dopilnowało. Szczególnie także, iż nie ma różnicy to, czy nasz samochód jest niemiecki czy francuski. Mamy tyle autoryzowanych salonów, bądź innych specjalistycznych warsztatów, iż spokojnie znajdziemy wsparcie.

Ponad wszystko natomiast najważniejsze jest bezpieczeństwo naszej rodziny. Powinno się więc przed zorganizowaniem wakacji zimowych, sprawdzić, czy jednostka, która je planuje ma w tym doświadczenie jak i również czy poprawnie się do tego przykłada.

Najistotniejsze jest też to, żeby nasze dzieci zdołały wypocząć w czasie ferii pośród swoich kolegów. Należałoby więc także zweryfikować jakie atrakcje są w tamtym miejscu rozplanowane, żebyśmy zdołali właściwie przygotować dzieci. Należałoby zweryfikować, czy na przykład jest szansa wykupienia nauki jazdy na nartach i sfinansować dziecku zajęcia. Idealnie byłoby, by z tego typu wczasów dziecko wróciło zadowolone jak również wypoczęte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *