Opublikowano:

Wielkie przygotowania

Dziś przypomniałam sobie, jak przygotowywaliśmy się na powitanie naszego maluszka. Oczywiście bardzo ważna jest podstawowa wyprawka taka jak łóżeczko, wózek, pampersy, ciuszki na pierwsze miesiące życia, czy wszelkiego rodzaju butelki, smoczki, wyparzacze i wiele innych.

Tak naprawdę to, ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na wychowanie dziecka, dociera do Was dopiero, gdy zaczniecie się na to przygotowywać. Szczególnie, że producenci cały czas zasypują nas coraz to nowszymi rozwiązaniami, które mają nam pomóc w pierwszych miesiącach życia naszej pociechy. Co więcej, nawet taka prosta rzecz jak pościel do łóżeczka dostępna jest w tylu kolorach i wzorach, że aż ciężko jest się zdecydować na jeden wariant kolorystyczny.

My mieliśmy taką sytuację, że w naszym mieszkaniu mieliśmy jeden wolny pokój, który był dla nas miejscem, w którym chowaliśmy rzeczy, które nie miały swojego stałego miejsca zamieszkania. W szafie przechowywaliśmy odzież wierzchnią czekającą na kolejny sezon, a pod łóżkiem kartony z butami, których akurat nie nosiłam.

Natomiast kiedy okazało się, że zostaniemy rodzicami, musieliśmy zrobić tam porządki. W sumie dzięki temu pozbyliśmy się wielu rzeczy, których od lat nie używaliśmy i dzięki temu zyskaliśmy sporo wolnego miejsca. Wiedzieliśmy też, że chcemy zmienić wystrój pokoju, tak żeby pasował dla dziecka oraz, aby był odpowiednio dostosowany do potrzeb noworodka, ale także rodziców, którzy czasami w środku nocy muszą je szybko i sprawnie przewinąć.

Zaplanowaliśmy też, że przy okazji wymienimy panele oraz odświeżymy kolor ścian. Oczywiście możecie się zdecydować albo na białe ściany i dodatki w konkretnym kolorze, albo całość przygotować w chyba najbardziej popularnym kolorze dla dziewczynki – różowym, albo niebieskim dla chłopca, a wszystkie dodatki kupić w neutralnych kolorach. Cały remont przeprowadzał głównie mój mąż ze swoim bratem, ja głównie decydowałam o kolorach i dodatkach.

Teraz przymierzamy się do odnowienia sypialni, bo zamarzyło mi się takie rozwiązanie. Bardzo lubię przeglądać różnego rodzaju strony i blogi dotyczące wystroju wnętrz. Inspiracji czasami aż za dużo. Ostatnio często zaglądam tu, ale lubię też czasem poczytać serwisy zagraniczne. W końcu to jednak wciąż Zachód (lub też Skandynawia) wyznacza trendy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *