Opublikowano:

Jedź koleją na urlop! Czyli wspólne wyprawy z dzieciakami koleją

Przed nami lato, a więc pora wakacyjnych wypraw. Zapewne większość z nas zastanawia się jaki środek transportu będzie najlepszy. Ma on ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli podróżujemy z naszymi pociechami. Coraz większa liczba osób wybiera podróżowanie pociągiem.

Pociąg alternatywą dla samochodu
Choć dla wielu rodziców najwygodniejszym środkiem transportu na rodzinne wojaże jest auto, to warto rozważyć także dojazd pociągiem. Dla dzieci będzie to wielka przygoda, a dorośli będą zwolnieni z długiego prowadzenia pojazdu. Wejdź na rozkład jazdy pociągów i zaplanuj wyjazd w dogodnym terminie!

Zobacz jak kupić bilety na pociąg przez internet?

Zaplanuj wyjazd
Jeżeli rozważasz podróż pociągiem, zacznij od jej właściwego zaplanowania. W pierwszej kolejności wyszukaj połączenie PKP do miejsca, do którego zamierzasz dotrzeć, w dogodnym dla Ciebie terminie. Nie zapomnij o podaniu miejsca, z którego wyruszasz, na przykład „stacja PKP Wrocław”. Potem sprawdź wyszukane połączenia, uwzględniając przy tym klasę miejsc, które zamierzasz zarezerwować.

Zobacz: jak sprawdzić gdzie jest pociąg?

Zalety podróży pociągiem
Podróż pociągiem w wielu przypadkach jest mniej czasochłonna niż podróż autem. Ponadto, nie zaskoczą nas żadne nieplanowane sytuacje na trasie, takie jak zator drogowy czy kolizja. Nie musimy się też zamartwiać o pusty bak ani o prawidłowe ciśnienie w oponach.

Udogodnienia w podróży
Operatorzy pociągów gwarantują podróżującym osobom wiele różnego rodzaju ułatwień. Jednym z nich jest radar pociągów. To internetowa mapa kursujących kolei, za sprawą której podróżni mogą w dowolnej chwili sprawdzić lokalizację pociągu, jego trasę i model. Program wskaże nam dokładny punkt, w którym się on danej chwili znajduje, informując nas, że jest to na przykład dworzec PKP Wrocław.
Co więcej, kursujące obecnie pociągi są innowacyjne i wysoce użyteczne, zapewniając wysoki komfort podróży. Większa część z nich jest klimatyzowana i oferuje pasażerom opcję skorzystania z bufetu. Należy jednak mieć na uwadze, że standard oraz zakres usług wynikają z modelu składu i klasy biletu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *