Opublikowano:

Niecodzienna lekcja geografii

Jak wiadomo podróże kształcą. Tyczy się to tak samo starszych jak i młodszych ludzi. W dzisiejszym świecie podróże także na wielkie odległości nie jest czymś niespotykanym. Jeśli chcielibyśmy aby nasze dzieci weszły w dorosłość przygotowane do funkcjonowania w teraźniejszości to bez wątpienia powinniśmy zapewnić im możliwość obejrzenia choć części świata kiedy są nadal pod rodzicielską opieką.

Jest bardzo dużo różnych lokalizacji, do których możemy się udać i z pewnością każdy namierzy coś co mu pasuje zarówno w kwestii tematyki jak też finansów. Dobrym miejscem jest afrykańskie wybrzeże Morza Śródziemnego – kraje tam leżące w dużej mierze utrzymują się z turystów, a ciągle dają szansę na poczucie odrobiny egzotyki. Wycieczki do Maroka (https://solisci.pl/wyprawy/maroko-adventure/ < zobacz ceny wyjazdów i wycieczek objazdowych do Maroka)  są całkiem popularne, więc dostępne cenowo. Wyjazd do jednego z tych państw na pewno pozostanie w pamięci naszych dzieci na długo i pozwoli im zapoznać się z cywilizacją inną od naszej. Sporo wyjazdów i wypraw można znaleźć na stronie klubu podróżników Soliści – https://solisci.pl/, wyprawa z doświadczonym podróżnikiem to super okazja do poznania danego kraju.

Kolejnym interesującym miejscem, które można odwiedzić jest Gruzja – kraj jednocześnie bliski jak i daleki. Wyjazd do Gruzji, podobnie jak w rejon morza Śródziemnego nie spowoduje bankructwa, a ciągle umożliwi zwiedzenie państwa odbiegającego od tego z czym mamy do czynienia codziennie. Łatwość podróży tym razem nie wynika z popularności turystyki w Gruzji (https://solisci.pl/gruzja-informacje-praktyczne-dla-turystow/ < przeczytaj informacje o turystyce w Gruzji, wszystko co musisz wiedzieć), a bardziej tym, że mieszkańcy Gruzji Polaków darzą sympatią i najczęściej są pomocni.

Jeśli mamy ochotę na większą egzotykę, a na szczęście nie ogranicza nas portfel to ciekawym pomysłem jest wycieczka na Kubę. Wyspa ta jest jednym z ostatnich miejsc w dzisiejszym świecie, jakie opiera się globalizacji. Komunistyczny system władzy powoduje, że w wielu aspektach Kuba jest zacofana w stosunku do innych krajów, przez co jej mieszkańcy często żyją w ubóstwie. Mimo to Kuba jest krajem całkiem bezpiecznym, a ludzie tam mieszkający są przyjaźni. Warto odwiedzić Kubę, ceny wycieczek są wyższe niż we wspomnianych wcześniej przypadkach niemniej jednak jest to wyspa godna odwiedzenia.

Podsumowując, zabieranie ze sobą dzieci na dalsze wycieczki będzie stanowiło najlepszą lekcję ze stosowanej geografii, lecz również naukę życia, bowiem w dojrzałym życiu, będą gdzieś podróżować. Niezależnie od tego czy wybierzemy się do Tunezji lub na wyprawę do Gruzji, nasze pociechy wyniosą z tego wiele wartościowej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *