Opublikowano:

Jak sprawić by dzieci ładnie jadły? Pomysły na przygotowanie posiłków dla dzieci

Liczna grupa rodziców ma kłopot z namówieniem swojej pociechy do spożycia zdrowego dania. Jest jednak mnóstwo metod na uatrakcyjnienie przekąsek dla najmłodszych. Ze zwykłych produktów możesz stworzyć oryginalny posiłek dla niejadka. Wykazując odrobinę kreatywności, sprawisz że pożywne dania błyskawicznie znikną z talerza.

Wspólne przyrządzanie posiłków

Wspólne gotowanie z pociechą to idealny pomysł na zachęcenie go do zjedzenia czegoś zdrowego, jak również na spędzenie wspólnych chwil. Maluch na pewno będzie miał apetyt na danie, w którego przyrządzenie włożył wysiłek. Malec może na przykład dekorować kanapki cząstkami jarzyn lub uformować oliwkową buźkę na porcji spaghetti. Owocowe ludziki też mogą wypaść interesująco.

Barwne dania

Nudnie wyglądające jedzenie nie motywuje do jego spożycia, szczególnie najmłodszych smakoszy. Zadbaj więc o to, aby na talerzu znalazło się jak najwięcej barw. Ze słupków papryki, ogórka i pomidora uformuj na kromce chleba interesujące figury. W ten sposób przeciętna kanapka przemieni się w gastronomiczne arcydzieło.

Stwórz na talerzu ogród z trawą z sałaty, słońcem z pomarańczy i z poziomowymi kwiatami. Z kawałka razowego chleba uformuj ciągnik, poruszający się na marchewkowych kołach obok brokułowych drzew.

Bohaterzy z bajek na talerzu

Świnka Peppa z wędlinki, a może bananowa owca z jagodowymi oczkami? Nie musisz mieć wybitnych umiejętności, aby stworzyć na dziecięcym talerzyku bajkowego bohatera. Z kilku plasterków kiwi i malin zrobimy na przykład księżniczkę w wieczorowej kreacji, a z ogórków i małych pomidorków żółwia. Paski marchewki idealnie zaprezentują się natomiast jako grzywa lwa, a jajko i kawałek pieczywka można użyć do zrobienia jego pyszczka.

Będzie o wiele lepsza zabawa, jeśli w układaniu bajkowych postaci na talerzu, uczestniczyć będzie dziecko. Nie tylko pobudzi się dzięki temu jego kreatywność, ale nakłonisz malca na pożywną przekąskę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *