Opublikowano:

Nadeszła pora wiosenna, a z nią kwitnące rośliny. Zobacz, jakie są sposoby na ochronę pociechy przed alergenami na dworze!

Wiosna to pora, kiedy wytwarzanie alergenów roślin jest bardzo uciążliwe. Powoduje to często reakcję alergiczną u dziecka i dorosłych. Najczęstsze objawy to łzawiące oczy czy też ataki astmy. Dorośli potrafią zadbać o swoje samopoczucie – powinno się także rozumieć, jak chronić najmłodszych przed alergenami. Przeczytaj te porady, które poskutkują tym, że twoje dziecko będzie czuło się bardziej komfortowo na dworze!

Wykorzystaj zapobiegawcze leki bez recepty

Warto zauważyć, że w aptekach można znaleźć wiele rozwiązać, które niwelują objawy alergii. Dzięki nim nie występuje katar czy przeszkadzające łzawienie oczu. Należy także pamiętać, by kupić dokładnie lek polecany dla najmłodszych. Musi on być w pełni nieszkodliwy. W aptece da się wyszukać tabletki, leki wziewne lub spraye do nosa.

Zadbaj o higienę dziecka

Higiena jest niezwykle istotna, jeżeli chodzi o uczulenia. Po przebywaniu poza domem trzeba zawsze umyć ręce i twarz. Oprócz tego warto trzymać przy sobie chusteczki nawilżane – skutecznie zmywają prawie każde zanieczyszczenia. Alergeny z roślin, czyli pyłki trzymają się na włosach lub ubraniach. Odpowiednie dbanie o higienę zmniejszy moc dolegliwości. Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania jest wciąż wymijanie alergenów. Można przeczekać w mieszkaniu, kiedy warunki są niesprzyjające. Duży poziom alergenów w powietrzu spowoduje dolegliwości – takich sytuacji należy unikać.

Skorzystaj z usług alergologa

Warto sprawdzić, na co dokładnie dziecko może być uczulone. Te testy są do wykorzystania wyłącznie u alergologa po zrobieniu konkretnych badań. Rozpoznanie lekarza daje w tym wypadku bardzo dużo. Podczas pylenia roślinności, na które dziecko jest najmocniej uczulone, powinno się sporo czasu spędzić wewnątrz. Wykonanie testów u alergologa umożliwi unikanie alergenów, które wywołują alergię. W ten sposób dziecko będzie czuć się dobrze oczywiście poza domem. W pierwszej kolejności trzeba uświadomić mu konkretnie, czego powinno unikać. To dość istotne – najmłodsi już od pierwszych lat są w stanie zrozumieć alergię.

Dbając o zdrowie dziecka pamiętaj także o swoim – Zdrowe dziecko to zdrowy rodzic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *