Opublikowano:

Nauka gry na instrumentach

Nauka grania na perkusji może być ciekawym doświadczeniem dla małych dzieci, a także nastolatków, rozwijającym ich zdolności muzyczne oraz kreatywność. Żeby zapoczątkować przygodę z graniem na perkusji, przydatna jest właściwa szkoła muzyczna, a także asortyment przydatnych dodatków.

W szkole muzycznej, która oferuje lekcje grania na perkusji, winny być osiągalne dobrej jakości sprzęty perkusyjne, jak perkusja akustyczna, która jest zasadniczym składnikiem wyposażenia dla każdego początkującego perkusisty. Należałoby zwrócić uwagę na to, czy instrument jest łatwy w obsłudze jak i dobrany do wieku jak i wzrostu grającego, ażeby ominąć kłopotów zdrowotnych połączonych z niewłaściwym ustawieniem stołka perkusyjnego i naciągiem perkusyjnym – więcej info o naciągach.

Zasadniczym składnikiem w zestawie dodatków dla perkusisty są pałeczki perkusyjne. Dostępnych jest wiele wariantów pałeczek, różniących się długością, grubością a także materiałem, z którego zostały skonstruowane. Dla nowych perkusistów rekomenduje się wybór batut o przeciętnej grubości jak i długości, ażeby zapewnić stabilność i kontrolę nad sprzętem.

Takie miotełki do perkusji  to zupełnie inny typ narzędzia, które cyklicznie jest stosowane przez perkusistów. Są bowiem idealne do lekkiego bicia w naciągi perkusyjne, co pozwala na otrzymanie subtelnych dźwięków. Stołek perkusyjny jest również istotnym składnikiem wyposażenia, bowiem pozwala na skonfigurowanie odpowiedniej wysokości sprzętu, co wpływa na wygodę grania, a także zdrowie kręgosłupa a także stawów.

Wszelkie te składniki, a także wiedza zdawana poprzez nauczyciela, pomagają młodemu perkusiście nauczyć się technik grania na perkusji i szlifować jego zdolności muzyczne. Wiedza ta może być niezwykle potrzebna w przyszłości, równocześnie jako hobby, jak i zawodowo.

Kariera w specjalizacji muzycznej może być trudna, jednak przysparza zarówno całego szeregu opcji. Dla początkującego perkusisty, lekcji gry na perkusji mogą być skocznią do kariery w muzyce, a zdolności perkusyjne są bardzo wyszukiwane w wielu gatunkach muzycznych. Oczywiście, nie każdy rozpoczyna od tego, że chce zostać muzykiem zawodowym, jednakże należałoby mieć na uwadze, że nauka grania na perkusji rozwija wiele istotnych zdolności, takich jak koordynacja ruchowa, konsekwencję, koncentracja jak i słuch. Te zdolności są nie tylko wartościowe w dziedzinie muzyki, ale mogą być zarówno stosowane w wielu innych sferach życia, takich jak sztuka czy sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *