Opublikowano:

Relacje w związku podczas organizacji ślubu i wesela

Wesele to okres nie tylko uciechy, świętowania zawarcia małżeństwa. To także czas pełen napiętych chwil, a także mnóstwa często zbędnych nerwów. W takim czasie niektóre problemy zdają się nie mieć rozwiązania, ustępstwo nie znajduje uznania, a minimalne problemy rodzą wielkie.

Nie chodzi tylko o kwestie organizacyjne ślubu: znalezienie właściwego lokalu, cateringu, ustalenie wspólnej opcji, jeśli trzeba ustalić rodzaj wystroju, pierwszy taniec, maksymalną opłatę, którą można na wesele wydać. W trakcie tych pełnych nerwów dni przyszłe małżeństwo czasami myśli nad tym, czy faktycznie związali się z dobrą osobą. Niekiedy przeraża ich wizja przywiązania się do kogoś do końca życia.

Nie ma w tym nic zaskakującego, iż często pary nie mogą znieść nerwowych dni. Czasami nagromadzone problemy oraz tłumione odczucia prowadzą do wielkiej kłótni, a co za tym idzie – ciągłej niezgody. Na szczęście zawsze da się wymyślić dobre rozwiązanie sytuacji, natomiast jeśli sprawa zdaje się być nie do wyprostowania, a sprzeczki zdają się bez końca – warto zastanowić się nad wynalezieniem kogoś, kto najzwyczajniej w świecie zagwarantuje pomoc. Nie powinno się bać terapii dla młodych par. Należy zapytać o odpowiedniego specjalistę, psychologa oraz najzwyczajniej w świecie podczas sesji nauczyć się, jak rozwiązywać konflikty. Dyskusja to najprostszy sposób na wszelkie nieporozumienia. Prowadzona przez psychologa sprawia, że młoda para dowiaduje się, jak powinno się w związku rozmawiać oraz jak w przyszłości bez udziału specjalisty pokonywać trudności.

Mimo to, iż wiedza społeczeństwa na temat użyteczności psychologów wciąż nie jest na wysokim poziomie, to oczywiście opłaca się odbiegać od stereotypów, a także nie bać się zapytać o poradę. Sesja z psychologiem nie musi być równoważna z tym, iż małżeństwo nie daje sobie rady. Sesja terapeutyczna par może być sposobem na poznanie sztuki prawdziwej rozmowy. Nie każdy jest od dzieciństwa otwarty, a także nie każdemu bezproblemowo wychodzi uzewnętrznianie się – a to jest elementem koniecznym dobrego małżeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *