Opublikowano:

Nasze dzieci u psychologa – czy powinniśmy się tego bać?

Wybieranie się do lekarza z maleńkimi brzdącami, być może czasami zapraszanie lekarzy do nas, gdy małe pociechy chorują, jest jak najbardziej normalne, więc żaden rodzic nie ma w ogóle zahamowań w związku z tym. Kondycja zdrowotna małych kilkulatków jest najbardziej istotne, więc niezależnie od ceny domowej konsultacji, albo też konkretnego diagnozowania – dziecko musi pozostać dysponowane. Całość jednakże dotyczy zdrowia fizycznego naszych pociech. Z jakiej racji zapomina się o identycznie istotnym zdrowiu mentalnym?

Duża liczba opiekunów nie czuje się komfortowo z kwestią zapisywania szkrabów do psychiatrów. Zdarza się, że uważają złe mentalne zdrowie dziecka za swoją porażkę rodzicielską, że ich dzieciątko nie potrafi panować nad złością, popada w stany depresyjne, czy też po prostu odróżnia się na tle dzieci w takim samym wieku w jakimś stopniu. Nie należy się lękać proszenia o rady psychoterapeutów.

Bezstresowo rozwijające się dziecko, bez problemów odnośnie własnych myśli i zdrowia psychicznego, to cel opiekunów. W związku z tym kondycja psychiczna musi być równie istotna, jak leczenie innej poważnej albo lekkiej niewydolności fizycznej.

Nieprowadzenie do psychologa dzieci, wykazujących tendencje do nieprawidłowości, dotyczących kondycji psychicznej, ma szansę prowadzić do pogłębiania się trudności takiego szkraba i potem do gorszych przypadłości albo nieodwracalnych zmian, jakie ukażą się w życiu dorosłym.

Lekceważenie symptomów trudności psychicznych dziecka, jakich może być większa liczba, niż mamy wrażenie, może być przyrównywalne z ignorowaniem objawów grypy, świnki, odry, rumienia nagłego i tak dalej.

Jeżeli chodzenie na sesje terapeutyczne dla nałogowców, spotkania ze specjalistami i próba wyjścia z uzależnień, ogólnie szukanie pomocy eksperta w dorosłym żywocie, jest czymś standardowym i niedziwiącym nikogo, w takim razie z jakiego powodu rozwiązywanie trudności od najmłodszych lat jest nadal czymś niespotykanym?

Może prowadząc małe dzieciaki do psychoterapeutów sprawimy, że będą one umiały lepiej sobie radzić później, bez konieczności wykupowania terapii dla par, uczęszczania na terapie uzależnień? Poleca się nad tym zastanowić, gdy spostrzeżemy alarmujące zachowania u małych potomków.

Inspiracji do powstania artykułu dostarczył tekst dostępny pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *