Opublikowano:

Jak urządzić przyjęcie z okazji chrztu?

Jeśli jesteście wierzący, z pewnością będziecie chcieli ochrzcić swoje dziecko. A ponieważ jest to bardzo ważny dzień w życiu każdego chrześcijanina, należy zapewnić mu odpowiednią oprawę. Możliwości jest wiele: można zorganizować kameralny obiad w przytulnej restauracji, ale zdarzają się chrzty, które rozmachem przypominają wesela. Oczywiście, wybór należy do was.

Od czego zacząć organizację chrztu?

Należy zacząć od formalności w parafii. Niektóre z nich mają swoje zwyczaje, np. chrzty odbywają się tylko w pierwszą niedzielę miesiąca. Dlatego też ważne jest, żeby to najpierw w kościele ustalić termin.  Podczas wizyty w zakrystii weźcie ze sobą akt urodzenia dziecka i akt ślubu – te dokumenty będą potrzebne do zarezerwowania terminu. O pozostałych formalnościach z pewnością opowie wam przyjmujący was ksiądz. Dopiero wtedy można myśleć o rezerwacji sali w restauracji lub hotelu np. w Łodzi: https://www.qubushotel.com/pl/przyjecia-i-imprezy-okolicznosciowe-lodz/.

Restauracja czy hotel?

Pierwszą myślą zwykle jest zaklepanie stolików lub całej sali w restauracji. Może jednak okazać się, że to hotel będzie lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli spodziewamy się gości z daleka. Warto wówczas taki hotel, które w swojej ofercie ma różnego rodzaju imprezy okolicznościowe – to gwarantuje, że mają już doświadczenia, a ich działalność to nie tylko sale weselne. Wiele hoteli dysponuje także restauracją (zwłaszcza, gdy proponują swoim gościom noclegi ze śniadaniami), co jest świetną opcją, jeśli planujecie kameralne przyjęcie, a nie małe wesele. Przy okazji możecie skorzystać ze zniżek na noclegi, jeśli goście przyjadą do was z daleka. Z tego powodu hotel będzie lepszym rozwiązaniem niż rezerwacja stolików w restauracji – pozwoli zaoszczędzić wam trochę pieniędzy.

Czy martwić się o dekoracje?

Jeśli zależy nam na ładnej oprawie naszej uroczystości, ale jednocześnie nie ponosić dużych wydatków, warto wybrać lokal, który funkcjonuje też jako sala weselna. Z reguły takie miejsca są urządzone na biało, z pewnymi elementami dekoracyjnymi. Na ślub warto pewnie dołożyć dekoracji, ale na chrzest taka sala sprawdzi się idealnie. Czasem też hotele oferujące imprezy okolicznościowe mają w cenie pewną pulę dekoracji na różne okazje. Warto o to zapytać, czy rezerwowaniu terminu.

Menu i tort

Zdążyło się już przyjąć, że punktem obowiązkowym na przyjęciu z okazji chrztu musi być specjalny tort. Warto zamówić go w pracowni tortów, ale zanim zaczniecie szukać takiej na własną rękę, zapytajcie właściciela lokalu, w którym macie zarezerwowany termin. Być może hotel ma podpisaną jakąś umowę o współpracy z lokalną pracownią albo zatrudnia cukiernika. Dzięki temu uda wam się obniżyć koszty. Może Cię zainteresować, co w powyższym zakresie proponuje Qubus Hotel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *