Opublikowano:

Ogród lub taras przyjazny także dla dzieci

Twój ogród powinien wypełniać kilka funkcji. Z pewnością chcesz spotkać się w nim z bliskimi i tym samym jest wyposażony w meble ogrodowe. Modułowe, pojedyncze lub w komplecie – bez wątpienia zatroszczyłeś się o to, by mieć warunki do spędzania komfortowo czas na świeżym powietrzu. I jest to oczywiste: jeśli nareszcie dysponujemy tym kawałkiem przestrzeni, to chcemy z niego korzystać jak najpomyślniej.

Należy nie zapomnieć o tym, że przecież korzystającymi z tarasu są nie tylko dorośli. Należy zadbać toteż o to, by przystosować meble ogrodowe i do dzieci, szczególnie jeśli wokół ciebie jest ich dużo. Jeśli często organizujesz przyjęcia w plenerze, pomyśl o meblach odpowiednich dla dzieci. Fajnym wyborem będzie na przykład ławka dziecięca, która pozwoli im komfortowo usiąść. Przydałoby się nakryć im też własny stolik, na przykład stolik kawowy ogrodowy. Z tego powodu, że stoliki kawowe są małe, maluchy nie będą miały problemu z dosięganiem do nakryć.

Warto przygotować dzieciom osobny zestaw mebli ogrodowych także przez wzgląd na rodziców: pociechy będą zdecydowanie mniej absorbujące, jeżeli nie będą miały miejsc razem z rodzicami i zajmą się sobą w swoim towarzystwie.

Nie zapominajmy także o tym, że latorośle wymagają zajęcia, a co za tym idzie – powinny mieć do dyspozycji miejsce do rozrywki. O ile dysponujemy sporą przestrzenią, to warto odizolować w nim trochę przestrzeni na plac zabaw. Dzieciaki przepadają za różnego typu domkami ogrodowymi. Plastikowe będą świetnym pomysłem: nie nagrzewają się zbyt mocno, nie ryzykujemy przy nich wbiciem drzazgi, a jednocześnie słodko wyglądają. Domek ogrodowy dla dzieci Keter da maluchom bezmiar radości. Pomyśl też o jakiejś ogrodowej zabawce, np. zjeżdżalni, która ani chybi ubarwi zabawę dzieciakom.

Przy mniejszej przestrzeni np. na tarasie ciągle może się sprawdzić domek ogrodowy w mniejszym rozmiarze. Adekwatnie dopasowany nie musi zajmować całego tarasu, a da pociechom zajęcie na długo – a to ucieszy dorosłych, bo mogą więcej czasu i uwagi poświęcić na swoje sprawy. Wspaniale sprawdzi się również huśtawka na taras. Alternatyw jest pełno, zarówno jeżeli chodzi o sposób montowania (na małej przestrzeni sensownym pomysłem jest huśtawka podwieszana pod sufit, a jeżeli dysponujesz większą przestrzenią, to bardzo elegancką opcją będzie huśtawka na stelażu), ukształtowanie czy półprodukt, z którego będzie sporządzona. Huśtawka ogrodowa to doskonała zabawa również dla dorosłych, jest to więc naprawdę dobra inwestycja.

Jeśli natomiast brakuje Ci miejsca na przechowywanie różnego rodzaju sprzętów, idealną opcją może okazać się domek ogrodowy.

Wbrew pozorom urządzenie tak ogrodu nie musi być bardzo drogie. Po pierwsze, co pewien czas sprzedawcy organizują wyprzedaż mebli ogrodowych. Komplety możesz też zbierać po jednym meblu. Najpierw stół i krzesła, w następnej kolejności huśtawka hamakowa, a na końcu domki i zabawki. Jeżeli chcesz zaś sprawić sobie gotowe place zabaw ogrodowe tanio, musisz podejść do tego mądrze: na przykład kup po sezonie używane meble ogrodowe.

Zaprojektowanie ogrodu albo tarasu odpowiedniego dla najmłodszych, naprawdę nie musi być wielkim problemem. A dobrze to zrobić, gdyż zajęte dzieci nie angażują tak niezwykle dorosłych i oni także mogą odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *