Opublikowano:

Przyszłość twojego dziecka zależy od ciebie!

Kiedy przychodzi na świat nowe dziecko, nowi rodziciele są bobasem na ogół oczarowani i nie potrafią ogarnąć, jak szybko ich pociecha wyrasta. Pierwszy rok to okres największych skoków rozwojowych. Od tego czasu postęp dziecka stopniowo hamuje, za to jawi się jeszcze ostrzej odmienna perspektywa: dorosłość naszego dziecka. Co podjąć, tak aby zapewnić mu godziwy start w dorosłe życie?

Dla jednych nakłady na czas przyszły dziecka znaczą tak fundamentalne czynności, jak wysłanie go do solidnej szkoły bądź na dodatkowe zajęcia językowe, muzyczne czy inne. Za pomocą nabytym w tamtym miejscu kompetencjom małolat da sobie radę w życiu lepiej – niewątpliwie rozumują troskliwi rodzice. Trudno zaprzeczyć takiemu rozumowaniu. Kapitał nagromadzony we swoim umyśle to coś, czego nikt człowiekowi nie weźmie. Wolno natomiast do tematu perspektyw dziecka zbliżyć się od innej strony.

Nakłady finansowe, jakkolwiek wydają się w największym stopniu nieosobowe, będą czasem jednakowo znaczące jak te edukacyjne. Przez długi czas oczywistością było tworzenie dziecku książeczki mieszkaniowej, z powodu której zdobycie swojego mieszkania robiło się bliższe. Aktualnie możności ulokowania funduszy z intencją dla dziecka zrobiło się o wiele więcej. Przykładowo w sektorze ubezpieczeń na życie, lecz nie tylko. Trafną lokatą kapitału, którą dziecko może spożytkować w przyszłości, wydaje się kupno kawalerki lub innej nieruchomości. Warto się na ten pomysł zdecydować zwłaszcza jeśli posiadamy możność zafundować mieszkanie w miejscu, w jakim nasza latorośl będzie przebywać w czasie edukacji.

Tymczasem lokatą w czas przyszły człowieka jest wbrew pozorom pokazanie mu rzetelnego pozyskiwania oraz rozważnego wydawania gotówki. Karmienie przysłowiowej skarbonki, wydzielanie kieszonkowego, uruchomienie rachunku dla młodzieży w banku – to wszystko przyda się do tego, że nasze dziecko rozpocznie myśleć o pieniądzach w poważny sposób, a w następstwie, jako dojrzały, być może będzie chciał je rozsądnie inwestować. Na plus zatem popierać dojrzewającego człowieka w najbardziej wręcz banalnych próbach samodzielności i przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *