Opublikowano:

Pomoce naukowe dla przyszłych rodziców

Jeszcze zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży, zaczęłam kolekcjonować różne książki, czasopisma, czy też płyty z poradami dla przyszłych i obecnych rodziców. Chciałam wiedzieć co mnie czeka, ale co ważniejsze jak się do tego wszystkiego przygotować. Pomyślałam, że najbardziej będzie mi pomocne doświadczenie innych.

Mam więc całą stertę książek przy łóżku i codziennie staram się przeczytać chociaż kilka rozdziałów. Mam nadzieję, że w całym tym stresie związanym z porodem, zapamiętam chociaż część przeczytanych informacji. Dzięki temu, że korzystam z tego typu poradników jestem spokojniejsza o to co nastąpi.

Mogę się zastanowić na spokojnie w jaki sposób chcę urodzić, czy ma być to poród rodzinny, czy mój mąż powinien przy tym być. Wszystko mogę sobie na spokojnie ułożyć w głowie. Dzięki temu też mogę zrobić sobie konkretny spis rzeczy, które musimy zrobić przez przyjściem na świat naszego maleństwa tak żeby nic nam nie umknęło.

Zawsze też mam do dyspozycji wiedzę mojej mamy oraz teściowej, które na pewno chętnie będą pomagały mi przy dziecku, chociaż szczerze powiem trochę się tego obawiam. Wiadomo przecież, każda ma swoje doświadczenia i przyzwyczajenia, ale mam nadzieję, że wszystko nam się dobrze ułoży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *