Opublikowano:

Przygotowywanie potraw – ważna rzecz, szczególnie dla niejadków

Kucharzenie, jest to działanie które w ogóle nie powinna nam się kojarzyć niedobrze. Niewątpliwie nie każdy ma smykałkę oraz czuje się w fartuszku niczym ryba w wodzie, jednak każdy powinien spróbować swoich sił w pichceniu. Najwłaściwiej jest zaczynać od standardowych przepisów, by się zbyt szybko nie odstraszyć. Musimy pamiętać również o tym, że gotowanie to ogólnie sztuka – dania możemy podać tak, że każdy będzie najedzony już samym patrzeniem. I nie musimy być wirtuozem kuchni, chociażby najprostsze potrawy potrafią być cudownie zaserwowane. Wystarczy jedynie trochę wyczucia czy też inspiracji z internetu. Chociażby zupa pomidorowa zyska zupełnie nowego wyglądu gdy posypiemy na wierzch koperkiem.
Umiejętność ładnego podania dań na talerzu, przydaje się zwłaszcza w restauracjach, jakie dodają zdjęcia na swej stronie. Niewątpliwie szybciej potrafimy podjąć decyzję na zamówienie czegoś, co możemy zobaczyć. Szczególnie, że fotografie te są zawsze poprawiane w taki sposób, by dodatkowo zachęcać nas do zamówienia.


Ostatnimi czasy serwowanie cudownie udekorowanych posiłków podczas zwykłego obiadu, staje się niezmiernie popularne. I o ile przygotowanie banalnej potrawy nie wymaga nadzwyczajnych zdolności, to stworzenie arcydzieła na talerzu to oryginalna umiejętność. Każdy człowiek kojarzy na bank cukiernika z Włoch, który ma swoje kawiarnie w stanach i właśnie tam przygotowuje najpiękniejsze ciasteczka na wszelkie okazje. Jego dzieła smakują zdecydowanie lepiej aniżeli proste desery bez dodatkowych ozdób.
Dlatego też warto jest przejrzeć trochę restauracji, które posiadają fotografie swoich potraw, żeby można było zasięgnąć trochę pomysłów. Albo czytać blogi kulinarne i dać się ponieść inspiracjom. W mgnieniu oka zobaczymy iż niby takie proste surowce jak ryż można przygotować na wiele rewelacyjnie wyglądających oraz pysznych rodzajów. Duża ilość zdjęć wspiera w doborze dania. Wystarczy sprawdzić najlepszy lokal z sushi, jeżeli mają zdjęcia poszczególnych dań dużo szybciej będzie nam podjąć decyzję na coś konkretnego. A może warto zdecydować się na opcję live cooking? To by dopiero przeniosło Twoje umiejętności na wyższy poziom.
Takie zabawy w kuchni mogą nam także wspomóc karmienie dzieciaków. Wiadomo, iż nasze dzieci to w wielu przypadkach niejadki, jednak jak zaserwujemy im kanapkę na jakiej położymy misia z wędliny na trawie z sałaty to bez wątpliwości nie odmówią nam zjedzenia takiej kanapki. Warto chociaż podjąć próbę.
Mało tego takie wspólne pichcenie jednoczy ludzi. Możemy się umawiać przykładowo na wspólne gotowanie raz w miesiącu i wówczas wymyślać razem jakieś ładne dania, jakie przypominały będą designem arcydzieła z galerii. W parze z pewnością będzie nam łatwiej, każdy z nas podrzuci pewien pomysł od siebie i łatwiej uda się stworzyć coś nietuzinkowego.


Gdy już się nauczymy podstawowych zasad, warto podejść do trochę bardziej zaawansowanych dań, czy też jeszcze ładniej się prezentujących. Zawsze dzięki temu będziemy potrafili zdumieć naszych gości serwując im do zjedzenia coś nietypowego.

Może uda się nam pewnego dnia osobiście w domu przyrządzić sushi niczym z obrazka i będziemy mogli się tym każdemu chwalić, albo upieczemy olbrzymi tort w kształcie helikoptera. Kto wie, należy próbować rozwinąć swoje pasje oraz pamiętać, że pichcenie nie powinno być nudne, można je przenieść na lepszy pułap jak również sprawić, iż w naszej kuchni będą powstawały wyjątkowe arcydzieła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *