Opublikowano:

Rodzinne weekendy – gdzie zabrać nasze pociechy?

mama z dzieckiem

Weekend powinien być czasem spędzonym z rodziną. Niestety w naszym kraju często kończy się na oglądaniu telewizji bądź niedzielnej wizycie w supermarkecie. A przecież czas z naszymi dziećmi można spędzić na tak wiele sposobów!

Dzieci warto ukulturalniać od małego i wyrabiać w nich wrażliwość na sztukę oraz piękno. Dlatego też dobrym pomysłem wydaje się zabierać naszych podopiecznych do kina, a nawet teatru. Są przecież sztuki przeznaczone dla najmłodszych. Niech młody człowiek wie, że rozrywka nie kończy się na ekranie komputera.

Kolejnym świetnym pomysłem jest rodzinny wypad do zoo. Dzieci lubią zwierzęta, a te bardziej egzotyczne potrafią je zupełnie zafascynować. Dlatego też nie wyobrażam sobie, by dziecko mogło się w takim miejscu znudzić. Zoo to zresztą w ogóle świetne miejsce do rodzinnego spędzania czasu. O ile oczywiście jest dobra pogoda. W zoo można spędzić nawet i cały dzień, a oglądanie kolejnych zwierząt urozmaicić przerwą na zapiekankę czy pysznymi lodami.

A jeśli szukacie czegoś nietypowego, proponuję zapoznać się z ideą escape roomu. To również może być doskonała rozrywka dla całej rodziny. Oczywiście rodzaj pokoju trzeba dopasować do wieku naszych dzieci. Są w końcu escape roomy horrorowe dla osób powyżej 16 roku życia, więc oczywiście nie chcemy, aby nasi podopieczni dostali traumy na wiele lat. Dlatego wybierzmy pokój przyjazny dla każdego, np. przygodowy, w którym wcielimy się w postać podróżnika a’la Indiana Jones. Trudno mi sobie wyobrazić, by młodemu chłopakowi mogło się coś takiego nie spodobać. Swoją drogą, w takim miejscu można też zorganizować doskonałe urodziny.

Pomysłów na spędzanie czasu poza domem jest mnóstwo. I róbmy tak. Niech dzieci uczą się, że życie poza wirtualną rzeczywistością też może być super. I pamiętajmy – wspólne zakupy w supermarkecie to nie „quality time” z rodziną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *