Opublikowano:

Odpowiedni czas na dziecko

Posiadanie dzieci to bardzo ważna decyzja, którą każdy z nas powinien podjąć samodzielnie. Natomiast często słyszę wśród moich znajomych, że to jeszcze nie czas bo praca, wakacje, brak finansów i tak w kółko. Natomiast czy są to prawdziwe wymówki? Według mnie nie do końca, chociaż wiadomo, są takie sytuacje czy to w pracy czy zdrowotne, które rzeczywiście należy wziąć pod uwagę.

Jakby się dobrze zastanowić i przyjrzeć temu co się dzieje w naszym życiu, to zawsze znajdzie się coś, co będzie wpływało na odłożenie naszej decyzji o założeniu rodziny. Zawsze będzie jeszcze coś do zrobienia, czy do zwiedzenia. Natomiast musimy pamiętać, że dzieci to nieodłączna część naszego życia i przecież również z nimi możemy podróżować. Wiadomo, że nie zabierzemy noworodka w dwunastogodzinną podróż samolotem (chociaż i takie rzeczy się zdarzają), ale możemy jechać całą rodziną nad polskie może, albo polecieć w miejsce, które nie jest zbyt odległe.

Nie ma więc co szukać wymówek. Może warto się zdecydować na los, w końcu dziecko to szczęście i radość więc czemu mamy sobie tego odmawiać. Wiadomo, że to odmieni nasze życie, ale odmieni je na dużo lepsze, bo mimo wczesnego wstawania do dziecka, wystarczy jeden jego uśmiech, aby nasz dzień stał się lepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *