Opublikowano:

Nietypowe zajęcia – w jaki sposób zaciekawić dziecko czymś nowym?

Posiadanie pasji ma znaczenie zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i kilkunasto- oraz kilkulatków. Zajęcia te nie tylko umożliwiają odpoczynek w zgodzie z osobistymi gustami, lecz jednocześnie wywierają wpływ na umacnianie własnej tożsamości, oraz sprzyjają zdobywaniu wiedzy, często nietypowej. Właśnie temu dobrze jest spróbować zainteresować małego człowieka czymś nowym już w wieku kilku lat.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że każdy szkrab może mieć odrębne predyspozycje, a przez to preferować zajęcia o innym charakterze – któryś zdecyduje się na miecz samurajski (wbrew pozorom można je łatwo kupić), inny tymczasem na szachy. Dodatkowym wyznacznikiem w doborze zainteresowań powinny być też umiejętności oraz wiek małego pasjonata. Przedszkolak zapewne nie da sobie rady sobie z tanto, doczytaj czym jest, czy innym gatunkiem broni do walki wręcz.

Próby zainteresowania potomka nieznanym dotąd zajęciem powinny być dokonywane w miłej otoczce. Zbyt śmiałe naciski mogą przynieść przeciwny skutek oraz na zawsze zrazić do danego typu działania. Sprawdzonym rozwiązaniem, pomagającym we wprowadzaniu kolejnego hobby, jest uczestnictwo w warsztatach lub wspólne rozmowy poruszające temat, którym pragniemy, by się zainteresowało. Zajęcia nieobowiązkowe odbywają się praktycznie w każdej szkole, niezależnie od tego, czy w grę wchodzi kickboxing, taniec, czy łuki bloczkowe. Wybór takich miejsc jest naprawdę duży.

Które niekonwencjonalne hobby może spodobać się nastolatkowi?

Ilość hobby, którymi może zainteresować się młody człowiek, jest niezliczona. Duża część z nich nie wymaga ani bezliku niezagospodarowanego czasu, ani dużego wkładu pieniężnego. Do takich należy chociażby proca, czy bieganie. Równie ciekawym pomysłem, splatającym przyjemne z użytecznym, są również sporty walki, łuki lub taniec sportowy. Kilkunastolatkom z pewnością spodobają się zajęcia z obrony własnej, w trakcie których wykorzystywana jest pałka teleskopowa.

W zestawieniu mało wziętych zainteresowań można znaleźć również inscenizację militarną, turystykę górską, czy preppering. Dużym atutem tych przedsięwzięć jest to, że istnieje możliwość, by w nich uczestniczyć wraz z rodziną, co ułatwia organizację zajęć we wspólnym gronie oraz umożliwia zacieśnienie relacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *